3 parfémy pro holky s duší dobrodruha

Jste vodní živel a láká vás cokoli spojené s mořem, pískem a letními večery? Tyto vůně ve vás zaručeně probudí prázdninovou náladu a nemusíte být přitom na dovolené!

Hřejivá a přívětivá vůně Středomoří

Parfémová voda Terra di Gioia, Giorgio Armani, 50 ml (orientační cena 1910 Kč)

DOUGLAS | PALLADIUM Praha

Otevírá se jiskřivým a něžným akordem hrušky se svěžími tóny citrusů, které vyvažuje sametový jasmín, speciálně vypěstovaný pro značku Armani, a jantarové dřevo s pižmem. Je jako dotek hřejivého slunce na kůži a bude vám dělat ideální společnici nejen na prázdninách, ale kdykoli si je budete chtít byť jen ve vzpomínkách připomenout. 

 

Prosluněná Itálie v procelánovém flakonu

Toaletní voda Acqua di Parma Bergamotto di Calabria La Spugatura, 100 ml, (orientační cena 3750 Kč)

SEPHORA | PALLADIUM Praha

Jestliže milujete atmosféru a pohostinnost slunné Itálie, ihned si ji zamilujete. Ponoření do této vůně ve vás totiž vyvolá stejně radostný pocit jako sbírání bergamotu přímo ze stromů a následné vdechování jejich nádherného aroma. Samotná vůně je ukryta v úchvatném porcelánovém flakonu, který je ručně zdobený bílými a zlatými bergamotovými tvary, což jí dodává punc tradice i luxusu. Pozor, limitovaná edice!

 

Vůně cestování, které podobná na světě neexistuje

Parfémová voda Open Sky, Byredo, 100 ml, (orientační cena 4780 Kč)

DOUGLAS | PALLADIUM Praha

„Zatímco jsme uvízli na jednom místě, naše vzpomínky se staly obzvláště živými – a to, na co si vzpomenu nejčastěji, je cestování,“ řekl o vůni kreativní ředitel a zakladatel značky Byredo Ben Gorham. Open Sky byla vytvořena v době, kdy byl svět uzamčen, představuje tak pocit zážitku z cestování a abstraktní půvab nekonečného obzoru. Říká se proto o ní, že je to vůně, která neexistuje. Potěší tak hlavně ženy a dívky, které milují neotřelé niche vůně. Okouzlí vás zářivými tóny pomela zabaleného do konopných listů s nádechem opojného vetiveru a černého pepře. 
 

Náš tip: Zkoušejte vždy maximálně pět vůní; pokud je jich více, použijte k neutralizaci čichu zrnka kávy. Vůni vždy aplikujte na kůži, nejlépe na vnitřní stranu zápěstí nebo do loketní jamky. Kůži poté nikdy netřete, dopřejte vůni čas, aby se rozvoněla. Nekupujte ani bezhlavě parfém jen proto, že vám voní na kamarádce – na každém se totiž vonné složky rozvoní jinak. Pokud nespěcháte, nechejte si vůni i rozhodnutí klidně rozležet do druhého dne, případně poproste v prodejně o vzorek, abyste měla čas se s vůní sžít. 

#vsechnastories #krasa #lifestyle