4 neobvyklá romantická místa na rande v Praze

Toužíte překvapit svého partnera, pozvat ho na originální rande, ale přitom nevytáhnout paty z hlavního města? Máme pro vás 4 neobvyklá romantická místa v Praze, která si zamilujete!

Nový Svět

Říká se o něm, že je to nejzapomenutější část Hradčan. Krčí se pod mohutnými barokními hradbami, daleko od hluku hradčanských uliček, a mnohými je dodnes považován za nejmalebnější místo v Praze. Dostanete se sem pod zdmi Černínského paláce stejnojmennou uličkou. Jeho zajímavostí je, že tady jako poslední v Praze svítily plynové lampy, než byly v roce 1985 úplně převedeny na elektřinu. O jeho nepopiratelném kouzlu svědčí i fakt, že proslul jako bydliště tajemných osobností. V historicky nejslavnějším domě U Zlatého noha (Nový Svět č. 76) žil třeba dánský hvězdopravec Tycho de Brahe. Na adrese Nový Svět č. 6 míval ateliér malíř Jan Zrzavý, bydlel tu i autor Pana Taua Jindřich Polák, ve vedlejší ulici Na náspu pak Karel Kachyňa a v Černínské ulici č. 5 má dodnes ateliér výtvarník Jan Švankmajer. Umělci to tady zkrátka milovali a dodnes milují, ve svých dílech psal o těchto místech i Jan Neruda nebo Jakub Arbes, proto se mu také přezdívá pražský Montmartre.

 

Náš tip: Občerstvení si dejte v krásné rodinné kavárně Nový Svět a cestou zpět to vezměte přes Horní Lumbeho zahradu, kterou najdete na severní straně Jelení ulice. Budete tu s největší pravděpodobností úplně sami a můžete si tak ničím nerušení užít romantiku ve dvou.

 

Žižkovská Highline

Jste-li mladí a akční a víc než klidná místa vás láká ruch velkoměsta, industriální atmosféra a netradiční architektura, nesmí vám uniknout Žižkovská Highline. Je pojmenovaná po stejnojmenné atrakci v New Yorku, kterou ročně navštíví až deset milionů lidí. Jde o dřevěné schodiště, které najdete mezi Karlínem, Žižkovem a Vítkovem. Z architektonického hlediska je to skvělá ukázka toho, jak smysluplně využít veřejný prostor a vytvořit pěší propojení pro dříve oddělená místa. Celá konstrukce schodů je ze smrkového dřeva a táhne se nad bývalou železnicí. Při procházce tady uvidíte svět z úplně jiné perspektivy.

 

Náš tip: Skvělé místo pro milovníky urbanistické architektury. Cestou doporučujeme navštívit netradiční kavárnu Dark Velvet Cafe Bar & Absinth Club.

 

Park Ztracenka

Toto místo bylo po mnoho let považováno za ztracené, proto se mu také říká Zahrada Ztracenka. Vy se tady ale rozhodně neztratíte, nemějte obavy.  Tento „Bohem zapomenutý“ park najdete na Novém Městě kousek nad Albertovem. Je to nádherná oázu klidu v centru Prahy, přitom daleko od hluku velkoměsta. Okamžitě si to tady zamilujete a rádi se sem budete vracet, kdykoli budete potřebovat načerpat inspiraci nebo na chvíli zapomenout na starosti všedních dní. V 18. století tady byla původně vinice se sadem. Park je postaven ve stylu italské zahradní architektury a my vám garantujeme, že se tu budete cítit jako na dovolené v Toskánsku. Nejjednodušeji se sem dostanete tramvají č. 7, 18, 24, 53, 55, vystoupíte na stanici Ostrčilovo náměstí a potom projdete ulicí Na Slupi a Horská nahoru do kopce, kde už najdete branku do parku. Od května do září je zde otevřeno od 8 do 20 hodin, ve zbývajících měsících do 18. Jen pozor, pejskům je vstup zakázán, tak jestli máte čtyřnohého mazlíčka, nechejte ho tentokrát doma. 

 

Náš tip: Cestou zpět se zastavte v restauraci Bastion Prague. Nabízí skvělé jídlo a ze zahrady překrásný výhled na celou Prahu. 

 

ZOOkoutek Malá Chuchle

Možná by vás nenapadlo jít na rande do ZOO – při romantické procházce ve dvou se přece chcete vyhnout davům lidí, což se tady většinou nedaří. V chráněném přírodním území nad Velkou Chuchlí vás však nic takového nečeká. Jestli vaše drahá polovička miluje přírodu a zvířata, neváhejte! Malebný Chuchelský háj totiž ukrývá malou a romantickou zoo, jejíž kouzlo spočívá v tom, že zde najdete především zvířata českého lesa. Pěkně zblízka tady můžete pozorovat srnky, muflony, daňky, kozy, ovce, ale i polární lišku či mluvícího krkavce. Tento malý lesní koutek je otevřený celoročně. Nejsnáze se sem dostanete autem přes Slivenec; zaparkujte v ulici Granátová a pak už vám stačí dojít jen malý kousek pěšky. Nebo vyrazte autobusem směr Zbraslav, vystupte na zastávce Malé Chuchle (autobusy 129, 172, 241 a 244) a potom se vydejte pěšky po žluté turistické značce do kopce. Když už tady budete, určitě navštivte i místní hřbitov, kde se podle místní legendy pod jedním ze stromů ukrývá poklad. Strom má prý navíc magickou moc, protože dodává sílu znaveným lidem. Ve středu rezervace najdete také kostel svatého Jana Nepomuckého, studánku s vodou s vysokým obsahem hořčíku a romantickou Mariánskou kapličku. Zkrátka ideální místo na malý romantický výlet ve dvou.

 

Náš tip: Vyrazte sem v letní sezoně, kdy tady v sobotu a v neděli podávají vždy mezi 12. a 19. hodinou občerstvení. Pokud máte pejska, můžete ho vzít na vodítku s sebou. 

#vsechnastories #lifestyle #zabava #rady