Výstava fotografií na podporu osvěty o autismu (patro +1)

NECHTE SE VTÁHNOUT DO ŽIVOTA, KTERÝ JE SKRYTÝ, ALE ŽIJÍ HO SKUTEČNÍ LIDÉ

„Představte si, že byste žili ve světě, kterému nerozumíte, a který nerozumí vám. Vy ho vidíte, slyšíte, ale neumíte s ním mluvit. Když se projevíte, okolí vám říká, že je to nevhodné, nemá se to, ale vy nevíte, jak jinak ukázat, že je něco dobré, zábavné, nebo že vás třeba bolí zub.“

A takový svět vám chce nyní Diakonie Praha, která pořádá v PALLADIU výstavu věnovanou autismu, přiblížit.  

Na výstavě fotografií ukazuje Diakonie Praha široké veřejnosti, jak můžou lidé s tímto typem postižení vnímat okolní svět, jak složitý a nepochopený život lidí s poruchou autistického spektra a chováním náročným na péči mnohdy je. Diakonie Praha v loňském roce otevřela Domov Daniela, kde našlo zázemí celkem osm dospělých klientů s tímto typem postižení. Podobných komunitních služeb je v Česku zatím stále nedostatek a poptávka po nich několikanásobně převyšuje nabídku. Aby na tuto problematiku Diakonie Praha upozornila, rozhodla se uspořádat putovní výstavu.

Jsme rádi, že tuto výstavu můžeme hostit i my v PALLADIU a umožnit vám tak do světa autismu nahlédnout. V PALLADIU je výstava k vidění až do 2. června 2024, a to každý den po celou dobu otevírací doby centra. Výstavní panely se nachází v patře +1 na galerii před prodejnou FJÄLLRAVEN.


I přesto, že je výstava ke shlédnutí zdarma, Diakonii Praha můžete finanční podpořit – a to například prostřednictvím darovacího formuláře. Darované peníze poputují na podporu aktivit a rozvoj klientů Domova Daniela.

PAL_web_novinky_Vystava_Diakonie_fotka_1_final

PAL_web_novinky_Vystava_Diakonie_fotka_2_final

PAL_web_novinky_Vystava_Diakonie_uvodni_fotka_final

Fotografie: PALLADIUM + Diakonie Praha