Instalace od Jana Kalába před PALLADIEM – Signal Festival (12.–15. 10.)

Dne:

Signal Festival, festival digitální a kreativní kultury, začíná ve čtvrtek 12. října 2023. PALLADIUM je letos jeho součástí díky patronaci instalace Irideus Bulla (= duhová bublina), kterou vytvořil celosvětové známý český umělec Jan Kaláb!

Tento oblíbený festival, který spojuje historické kulisy Prahy s nejnovějšími technologiemi a současnými společenskými tématy nabídne 2 trasy (Centrum a Karlín/Holešovice) a 3 samostatná místa (satelity) se dvěma objekty a s jednou laserovou projekcí.

Instalace Jana Kalába před PALLADIEM je součástí trasy Centrum, která začíná u Kunsthalle (poblíž metra Malostranská) a končí na Senovážném náměstí. Instalace dostala název Irideus Bulla a představuje geometrickou abstrakci pevného, 8 metrů dlouhého, objektu, který se nechová jako nehybný monument, ale jako biologický druh, který ožívá díky světlu a hudbě.

Irideus Bulla na náměstí Republiky před PALLADIEM bude k vidění do neděle 15. října 2023. Až se přijdete ponořit do jejích tajů a necháte se unášet na vlně své představivosti, nezapomeňte zajít dovnitř Palladia. V mezidveří vstupu z náměstí Republiky uvidíte dynamickou světelnou instalaci složenou z více než 500 skleněných trubic, která pracuje s proměnami barev a vytváří unikátní světelnou show. Druhá světelná instalace, u vstupu do nákupních centra z vestibulu metra Náměstí Republiky, je tvořena dokonce 700 křišťálovými trubicemi.

Po dobu trvání Signal Festivalu bude prodloužena otevírací doba Starbucks (u vestibulu metra Náměstí Republiky), a to do 22 h. Platí pro čtvrtek 12. 10. 2023 až neděli 15. 10. 2023 včetně. Navíc v tuto dobu můžete uplatnit 10% slevu na nápoje. U pokladny stačí říct heslo "Signal Festival".

Prohlídka všech instalací je zdarma.

 

PAL_web_novinky_Signal_festival_vnitrni_fotka_Irideus_Bulla_1

Foto: Signal Festival

 

DSC_7818_mala

DSC_9374_PALLADIUM_Praha_Photo_by_Filip_Vido_small

Foto: Filip Vido